Jövő Építő Műhely és Tanoda

A Debreceni Egyetem Építőmérnöki Tanszékén létre hozott Jövő Építő Műhely és Tanoda célja a műszaki, ezen belül az építőmérnöki pálya népszerűsítése az általános és középiskolás korosztály körében. A Műhelymunka a már építőmérnök hallgatók aktív részvételével zajlik, akik korábbi képzőhelyeikkel fennálló kapcsolataik révén diákcsoportok látogatását, közös kirándulásokat, vetélkedőket készítenek elő az ifjabb generációk számára. A Műhely működése lehetőséget biztosít a rendszeres, félévről félévre történő iskolalátogatások megszervezésére is, melyek keretében a bemenet oldalán meglévő meghatározó jelentőségű középiskolákban ill. ezek gyakorló általános iskoláiban vesznek részt az Építőmérnök Tanszék oktatói és hallgatói az építőmérnöki szakma népszerűsítésében, szaktájékoztatók tartásában, továbbá a működő Műhelyeink bemutatkozására is rendszeresen sor kerül.

2021-es események:

A Szimpózium a tehetséges Kárpát-medencei építőmérnök hallgatókért (2021.05.31.)

szimpozium_abstract_kotet