Pályaorientációs nap az Avasi Gimnáziumban

Debreceni Egyetem különböző karai 2018. november 10.-én vettek részt  a Miskolci Avasi Gimnázium által szervezett "Pályaorientációs Nap"-on.

A Műszaki Kart ez alkalommal az Építőmérnöki Tanszék munkatársai képviselték.

A programban Dr. Kovács Imre tanszékvezető ismertette az Építőmérnöki Tanszék által gesztorált BSc, MSc és szakmérnöki szakok képzési programjait, a szakmagyakorlás sajátosságait, elhelyezkedési lehetőségeket, a szakma szépségeit. Ezt követően - oktatóink tudományos ill. szakmai munkásságának megismerése érdekében - Dr. Bereczki Zoltán adjunktus előadása alapján a középkori toronyépítési technológiákat ismerhettek meg az érdeklődők. Az Építőmérnöki Tanszék hallgatói műhelyeinek életét a TörDElő Tésztahíd Építő Műhely hétköznapjainak bemutatásával Vadai Zsolt mesteroktató műhelyvezető ismertette.