05 júl
Megváltozott munkaképességű dolgozók a DE-n
Sikeresen zárult a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által koordinált, megváltozott munkaképességű embereket támogató projekt, amelynek keretében a Debreceni Egyetem másfél éven át 32 munkavállalót tudott foglalkoztatni a csaknem 36 millió forintos támogatásnak köszönhetően.
04 júl
Közösen a finn-magyar kapcsolatokért
A cívisvárosban tett útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott Markku Virri. Finnország leköszönő magyarországi nagykövetét Keményfi Róbert, a Bölcsészettudományi Kar dékánja és Maticsák Sándor, a Finnugor Nyelvtudományi Tanszék vezetője fogadta pénteken.
01 júl
Holland nyári kurzus a BTK-n
A Debreceni Egyetem ad otthont idény nyáron a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) hagyományos éves kurzusának, amelyet 2007 után második alkalommal szervez meg az intézmény Bölcsészettudományi Karának Néderlandisztika Tanszéke.
Megjelent a júniusi Egyetemi Élet
Hogyan alakult ki az Egyetemi téri park jelenlegi formája? Miként viselkedhetünk környezetbarát módon egy zenei fesztiválon? Mi az észak-európai országok sikerességének titka? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Egyetemi Élet friss számából.
A csemegekukorica mint healthy food
A csemegekukorica termésmennyiségének növelése és minőségének javítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növénytudományi Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai Intézet közös kutatásának. A 2021-ben indult projekt eddigi eredményeiről szakmai workshopon számoltak be a szakemberek.
Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
Véget ért a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa tavaszi versenysorozata. A korábbi években a végső győzelem kapujában rendre elbukó Sinter FC ezúttal megnyerte a Superliga nagydöntőjét.
Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
Összefogás a jövő mérnökeiért
Az MTMI, azaz a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok népszerűsítése, és a képzésekre jelentkezők számának növelése volt a célja a Debreceni Egyetem most záruló projektjének. A 2017-ben indult programban nagy hangsúlyt kaptak a középiskolások pályaválasztását segítő rendezvények, a szakkörök, nyílt napok, és több online tananyagot is kidolgoztak. A mintegy 800 millió forintos projektben az egyetem három kara vett részt.
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.