Szakkollégisták ismertették tudományos munkáikat
A Debreceni Egyetem orvos- és egészségtudományi témájú tudományos projektekben részt vevő hallgatói mutatták be kutatásaikat a Sántha Kálmán Szakkollégium szombati rendezvényén. A 17. Tudományos Kerekasztalon 6 szekcióban 30 előadás hangzott el a Learning Centerben.
Mit és hogyan ajánljon a gyógyszerész?
Gyógyszerészi gondozási versenyt rendeztek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Az elsősorban a kar ötödéves hallgatóinak részvételével tartott megmérettetésen a versenyzőknek patikába betérő betegnek kellett segíteniük a gyógyszerválasztásban. A legjobbak bejutottak a verseny országos döntőjébe.
Bővülő amerikai agrárkapcsolatok
Az oktatási és kutatási kapcsolatok bővítéséről, valamint a nemzetközi együttműködések előmozdításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem a Dél-Dakotai Állami Egyetemmel. A partnerségi szerződést Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes írta alá Brookingsban.
A jövő korszerű épületeiért
Épületgépészeti Szakmai Napot rendeztek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol épületgépészetben érdekelt cégek képviselői mutatták be tevékenységüket, illetve technikai újdonságaikat a hallgatóknak. A csütörtöki rendezvényen a kar együttműködési megállapodást is aláírt a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségével.
Emberek és robotok a Műszaki Karon
Az egészségügyi rehabilitációban segítő robotokról, elektromos hajtású repülőgépekről és a villamosenergia-hálózatok korszerűsítéséről is szó esett a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszéke, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Elektrotechnika Tudományos Bizottsága által szervezett nemzetközi elektrotechnikai és mechatronikai konferencián csütörtökön.
Legendás regényt ünnepel a DEENK
Az Ulysses kiadásának századik évfordulóján mobilkiállítással állítanak emléket James Joyce világhírű regényének a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban (DEENK). A jubileum alkalmából az egyetemre látogatott Ronan Gargan, Írország magyarországi nagykövete is.
Ébredezik Komondor, az ország legerősebb szuperszámítógépe
Már a szoftvereket telepítik az 5 petaflops teljesítményű, Komondor nevet viselő szuperszámítógépre a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán lévő Szuperszámítógép Központban. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) új gépe megtízszerezi az itthon elérhető jelenlegi HPC-kapacitást.
iTT Kutathatsz
Több száz középiskolás vett részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar szerdai beiskolázási rendezvényén. Az iTT Kutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon és Duális Képzési Információs Napon a végzős diákok megismerkedhettek a kar képzési kínálatával, tájékozódhattak a szakok követelményeiről és a felvételiről.
Miért a Debreceni Egyetem?
Zsúfolásig megtelt a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája a beiskolázási rendezvény, a DExpo első napján. Több száz középiskolás, leendő egyetemista, szülő, pedagógus hallgatta a szerdai megnyitón az intézményt, a képzési kínálatot, a felvételi változásokat és a hallgatói életet bemutató tájékoztatót.
Egyetemi siker az országos kórusversenyen
Arany minősítést kapott a Debreceni Egyetemmel szoros együttműködésben álló Sol Oriens Kórus a Kodály Zoltán Magyar Kórusversenyen. A DE számos munkatársát soraiban tudó énekkar az ország legkiemelkedőbb formációi között szerepelhetett.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.