Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.
UNESCO-díjas egyetemi kutató
Az UNESCO MAB Young Scientists Awards díját nyerte el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növényvédelmi Intézet adjunktusa. Szanyi Szabolcs évek óta foglalkozik a Beregi-sík vizsgálatával.
Kutatók éjszakája 2021
Hat városban csaknem 170 programmal várja az érdeklődőket szeptember 24-én, a Kutatók éjszakáján a Debreceni Egyetem. Idén kiemelt szerepet kap a bölcsészettudomány, hiszen az intézmény is résztvevője a „Debrecen az irodalom városa” pályázatnak.
RUR-rangsor: élen az orvosképzésben
Legjobb hazai orvostudományi képzőhelyként a 228. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Round University Ranking orvostudományi rangsorában. Az intézmény több mint száz pozíciót lépett előre az elmúlt két évben a tematikus listán.
Egyetemi finomságok a Zamaton
A legújabb gasztrotrendek, a gasztronómia mint a vidékfejlesztés egyik tényezője, valamint a funkcionális élelmiszerek és a közétkeztetés jelentősége – ezek voltak a ZAMAT Fesztivál konferenciájának főbb témái. Az eseményen a DE saját fejlesztésű kolbásza nyerte a legjobb debreceni páros címét.
Orvosdoktorokat avattak
Több mint 200 magyar és külföldi végzős hallgató tette le esküjét, és vette át orvosdoktori diplomáját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának hétvégi ünnepségein. A kar dékánja hangsúlyozta: a felavatott orvosok az ország egyik legjobb egyetemén szerezték meg tudásukat.
Sikeres sportolóit díjazta a DE
A sportban kimagasló eredményeket elérő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó egyetemi hallgatókat ismerte el a Kiváló sportoló címmel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az ünnepélyes díjátadón huszonhét tehetséges fiatal vehette át az elismerést.
yoUDay: erre emlékezni fogunk
Minden eddiginél nagyobb színpaddal, Tankcsapda-, Republic- és Wolf Kati-koncerttel, a DEAC sportolóinak és az oDEon egyetemi színház művészeinek szórakoztató show-műsorával indította a tanévet a Debreceni Egyetem. A Nagyerdei Stadionban tartott yoUDay-re mintegy tizenegyezren voltak kíváncsiak.
Teltházas stadionshow-ra készülnek
Egy év szünet után nagy várakozás előzi meg a yoUDay-t. A kedd esti főpróbán minden a helyére került, szerda estére pedig újra megtelnek a lelátók. A kapukat 18:30-kor nyitják. Ne felejtse otthon jegyét és a védettséget igazoló karszalagját!
Európai Egyetemi Játékok a DE-n
Tíz sportág és több ezer versenyző érkezik három év múlva a Debreceni Egyetemre, az Európai Egyetemi Játékokra. Az operatív szervező bizottság ülését követő tájékoztatón elhangzott: még soha nem rendeztek Magyarországon ilyen nagyszabású sporteseményt.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.